LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Marszałek odpiera zarzuty wojewody: To my wyręczamy rząd!

Trwa gorący polityczny spór o to, kto pomaga i jak bardzo Lubuszanom w walce z pandemią koronawirusa. Znów zaiskrzyło na linii wojewoda Władysław Dajczak – marszałek Elżbieta Polak.

Chodzi o pomoc, a dokładnie o stopień tej pomocy. Ale po kolei. Dziś wojewoda lubuski Władysław Dajczak był gościem “Rozmowy na 96 FM”  – Pani marszałek działa propagandowo i mija się z prawdą – to słowa wojewody. Dajczak stwierdził, że to rząd, a nie samorząd odpowiada za sytuację kryzysową w walce z pandemią

A co na to Elżbieta Polak? Podczas konferencji prasowej marszałek stwierdziła, że to samorząd w znacznie większym stopniu wspiera Lubuszan w walce z pandemią.

My wyręczamy rząd, nieprawdę mówi Pan wojewoda, który twierdzi, ze uratował region. Przekazaliśmy na sprzęt ratujący życie 45 milionów złotych. Dotacja z rządu to 5,5 miliona. Widać jaka jest dysproporcja. 

Marszałek stwierdziła, że samorząd bardzo mocno inwestuje w lubuski system służby zdrowia:

Szpitale są przygotowane. Skierowaliśmy dodatkowo 50 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego na zakup sprzętu. Jest on wykorzystywany na bieżąco. 

Do tej sprawy będziemy także wracać. Stanowisko wojewody znajdziecie tutaj:

Wojewoda lubuski: Pani marszałek fantazjuje i działa propagandowo

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: