LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Marszałek o politycznej przyszłości: Śpię spokojnie

 – Staram się spać spokojnie – mówiła Radiu Index Elżbieta Anna Polak. Marszałka województwa lubuskiego w audycji „Region Południe” pytaliśmy o polityczną przyszłość.

Przypomnijmy, ze w sejmiku koalicja PO-PSL-SLD utraciła kilka tygodni temu większość. W sierpniu odbędzie się sesja absolutoryjna. Elżbietę Polak pytaliśmy zatem, czy ostatnie zamieszanie wokół podziału funduszy z konkursu związanego z lubuskimi bonami dla przedsiębiorców może odbić się niekorzystnie na zarządzie województwa?

Myślę, że ocena tego, co się wydarzyło w tym roku z naborem projektów nie dotyczy akurat sesji absolutoryjnej, ale rykoszetem można dostać. Śpię spokojnie, choć przed każdym absolutorium trochę stresu jest jak zwykle. 

Przypomnijmy, że z koalicji wyszło kilku radnych tworząc Samorządowe Lubuskie. Marszałek ma zaplanowane spotkanie z przedstawicielami tego ugrupowania i liczy na współpracę.

Odbieramy takie sygnały, ze nowy klub chce współpracować dla dobra województwa. Zarząd konsultuje  powołanie Lubuskiej Rady Samorządowej. W naszej pracy podlegamy ocenie, jak najbardziej jestem spokojna
.

Sesja absolutoryjna 17 sierpnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: