HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Marszałek Elżbieta Polak zostanie odwołana? Dwugłos Potęga vs Fedko

Czy Elżbieta Polak zostanie odwołana ze stanowiska marszałka województwa lubuskiego? Już w najbliższy poniedziałek poznamy odpowiedź na to pytanie. Wówczas odbędzie się sesja sejmiku województwa lubuskiego. 

W planie obrad jest punkt 16, w którym radni będą rozpatrywać wniosek o odwołanie pani marszałek. Teoretycznie koalicja ma większość, czyli 18 głosów i nic zaskakującego nie powinno się wydarzyć. Takiego zdania jest radny Platformy Obywatelskiej Grzegorz Potęga.

Ta sprawa WORD-u w Gorzowie to jest pretekst, który się trafił. Nie ma żadnych podstaw, by marszałek Elżbieta Polak została odwołana. Odniesieniem będzie głosowanie. Wtedy się rozkaże, czy mamy rozłamy, Mam przekonanie, że koalicja ma się dobrze, wszystkie uchwały będą głosowane większością, którą posiadamy. 

Krytyczny wobec pracy zarządu województwa i marszałek Elżbiety Polak jest opozycyjny radny Samorządowego Lubuskiego Edward Fedko.

Nie może być takiej sytuacji, że pokazując pewne nieprawidłowości, człowiek staje się wrogiem. To nie jest tylko kwestia WORD-u i sprawa Odry. ale także wielu innych. W wyniku czego powstał konflikt? Był temat realizacji inwestycji wielkiego gmachu urzędu marszałkowskiego. Po stronie zarządu ja tej chęci prowadzenia dialogu nie widzę. 

Sesja rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 12.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X