HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Marcin Pabierowski: Podwyżki? To był czarny dzień dla podatników i mieszkanców

 – Nie zgadzamy się na podwyżki – mówił dziś Marcin Pabierowski. Radny Koalicji Obywatelskiej był gościem „Rozmowy na 96 FM”.

Radnego pytaliśmy o wczorajszą sesję i podwyżki, które przeszły głosami Zielonej Razem i PIS. Przeciwni byli radni KO. Chodzi o podwyżki związane z wywozem śmieci, podatkiem od nieruchomości i reklamami na pasach drogowych. – Jesteśmy przeciwni – mówił Pabierowski:

Generalnie ten pakiet wczorajszej sesji podwyżek to czarny dzień dla podatników i mieszkańców. Byliśmy przeciwni z uwagi na to, ze są to znaczne podwyżki od 18 do 40 procent dla firm. Działania prowadzone przez ZGK i kwestia zagospodarowania odpadami nie jest optymalna. Powinno to lepiej wyglądać. 

Jeśli chodzi o śmieci, Pabierowskiego nie przekonała argumentacja zarówno prezydenta Janusza Kubickiego jak i prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej Krzysztofa Sikory.

Wskazywaliśmy i dopytywaliśmy o wskaźniki recyklingu, bo Unia Europejska wymaga tego na poziomie 50 procent, u nas jest 34 procent. Kwestia dbałości o te odpady czyli segregacja, recykling, idzie to zbyt powoli, a  dostępność do PSZOK-ów podziemnych w mieście wciąż jest ograniczona.

Jeśli chodzi o wywóz śmieci, opłata wzrośnie o 4 złote od osoby w skali miesiąca.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: