AZS:LUBUSKIE:SPORT:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Mamy to! Siatkarze AZS-u wygrali po raz pierwszy w sezonie!

Siatkarze AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego wreszcie z wygraną w rozgrywkach drugiej ligi! Po dziesięciu porażkach dziś akademicy pokonali MUKS Ziemię Milicką Milicz 3:2.

Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale na emocje nikt nie mógł narzekać. Już w pierwszym secie ich nie zabrakło. AZS zwyciężył 26:24 prowadząc od początku tej partii różnicą kilku punktów. W drugim i trzecim secie lepsi goście. MUKS zwyciężał 25:18 i 25:21. Gdy wydawało się, że goście “pójdą za ciosem”, zielonogórzanie w czwartym secie zagrali bardzo dobrze i wygrali tę partię 25:19. Spodziewaliśmy się w decydującym tie-breaku bitwy “punkt za punkt” do samego końca. Tymczasem AZS rozstrzygnął ją bezproblemowo wygrywając 15:6.

– Mogliśmy wygrać ten mecz za trzy punkty, ale cieszmy się z dwóch – mówił na gorąco jeden z zawodników AZS-u Mateusz Szmigiel. Trener Robert Sokal zwracał z kolei uwagę, że jego podopieczni wreszcie zagrali tak, jak sobie tego życzył.

To pierwsza wygrana AZS-u w bieżących rozgrywkach. Mimo zwycięstwa nasz zespól pozostaje jednak na ostatnim miejscu w tabeli