LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Mamy kolejne bachusiki. Witamy Statisticusa i Rotarianicusa

Statisticus – tak nazywa się kolejny bachusik, który tym razem stanął przed siedzibą Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze.

W środowe przedpołudnie odbyło się jego odsłonięcie. Ma symbolizować i przypominać mieszkańcom o obowiązkowym spisie powszechnym, który powoli dobiega końca. Pomysłodawca umiejscawiania bachusików w naszym mieście, historyk i publicysta Tomasz Czyżniewski ma nadzieję, że „bachusikowa historia” może jeszcze długo potrwać.

To jest 58 bachusik. Część ludzi ma problem z liczeniem. Czasami jako jednego bachusika liczymy całą grupę rzeźb winiarskich. Dziesięć lat już i mam nadzieje, że bachusiki będą przybywać i to się nie skończy.

Wiceprezydent Zielonej Góry Dariusz Lesicki jest zdania, że Zielona Góra jest kojarzona z bachusikami coraz częściej.

Jest to kolejna atrakcja turystyczna. Zielona Góra ma bachusiki i mam nadzieję, ze będą one rosły. To element upiększania krajobrazu naszego miasta.

Z powstania bachusika cieszył się również dyrektor Urzędu Statystycznego Roman Fedak:

To jest olbrzymia satysfakcja całej pracy, którą wykonaliśmy przy okazji Spisu Powszechnego. Praca w terenie, obsługiwania wszystkiego, co z tym związane. Puentą jest współudział w zakończeniu spisu powszechnego bachusika.
foto: Bartosz Mirosławski UM

Popołudniu do Zielonej Góry wprowadził się 59. bachusik. Rotarianicus zamieszkał w Alei Niepodległości przy wejściu na deptak od strony Placu Bohaterów. Autorem projektu i wykonawcą rzeźby jest Robert Tomak. Bachusika ufundował Rotary Club, który od 25 lat prowadzi działalność charytatywną w mieście.

foto: Piotr Jędzura ŁZ

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: