LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Lubuszanie dostaną maseczki ochronne. Rozdawać je będą lokalne samorządy

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Adama Niedzielskiego do województwa lubuskiego trafi około 4 mln maseczek chirurgicznych. Bedą one rozdawane za darmo. 

Przeliczając przekazaną przez rząd ilość środków ochrony osobistej na liczbę mieszkańców naszego regionu, to na jednego Lubuszanina przypadną około cztery maseczki. A ich dystrybucją, na zlecenie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, zajmą się poszczególne jednostki samorządowe.

Za pośrednictwem zespołów zarządzania kryzysowego w Starostwach Powiatowych będziemy je przekazywali niżej, aż do gmin. Samorządowcy, którzy najlepiej znają i mają największą bliskość ze swoimi mieszkańcami, będą je rozdawali wśród osób potrzebujących.

W jaki sposób jednorazowe osłony będą rozdawane, to już zależy od władz lokalnych. Pod uwagę brane są między innymi takie formy jak wysyłka maseczek pocztą lub stworzenie punktów odbioru. Ważne, żeby było to zrobione sprawnie i bezpiecznie. Pierwsza akcja dystrybucji środków ochrony osobistej na terenie Lubuskiego prawdopodobnie już dzisiaj.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: