HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Lubuskie Trójmiasto coraz większe i z ambitnymi projektami

Lubuskie Trójmiasto chce być silniejsze i efektywniejsze. Taki wniosek można wysnuć po rozmowie z prezesem stowarzyszenia, radnym wojewódzkim Edwardem Fedką.

Przypomnijmy, że Lubuskie Trójmiasto zrzesza trzy miasta: Zieloną Górę, Nową Sól i Sulechów. W tym roku stowarzyszenie przyjęło już nowych członków i chce się rozrastać:

Stowarzyszenie poszerzyło się o Nowogród Bobrzański i Zabór. Będą ponadto obradowały samorządy w Świdnicy i Czerwieńsku. Tworzymy zielonogórsko-nowosolski obszar funkcjonalny, który ma realizować ważne cele i zadania inwestycyjne. W poszczególnych gminach będą one miały wspólne oddziaływanie.

Jakie cele stawia sobie Lubuskie Trójmiasto na najbliższy czas?

Będzie szybka trójmiejska kolej. choć otrzymaliśmy niepokojące informacje z Ministerstwa Infrastruktury. Na 27 wniosków projektów dotyczących lokalizacji przystanków pozytywną opinię otrzymaliśmy tylko na cztery. Druga sprawa to poprawa dostępności komunikacyjnej, której osią jest S3 i dokończenie węzłów na Niedoradz czy włączenie Nowej Soli, budowa węzła północnego Sulechowa z budową obwodnicy zachodniej  Zielonej Góry z obejściem Czerwieńska i Płotów. 

Przypomnijmy, Lubuskie Trójmiasto powstało w 2004 roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: