LUBUSKIE:

Lubuskie szybko wyjdaje unijne pieniądze

Lubuski Regionalny Program Operacyjny powtórzył sukces z 31 grudnia 2009 r. Wówczas Lubuskie zajęło pierwszą pozycję pod względem zawartych umów o dofinansowanie. Stan ten utrzymuje się nadal. Według danych z 31 maja 2010 r. zaawansowanie wdrażania programu jest na poziomie 61,3 proc. w stosunku do całej alokacji dostępnej w ramach LRPO. Nasze województwo zajmuje pierwszą pozycję pod względem zawartych umów o dofinansowanie na równi z województwem pomorskim.

O sukcesie można też mówić w przypadku zestawienia wydatków kwalifikowanych we wnioskach o płatność. W województwie lubuskim osiągnęły one poziom 19,4 proc. Wyprzedza nas jedynie województwo opolskie (22 proc.).

Ścisła czołówka

Lubuskie jest również w ścisłej czołówce województw w zestawieniu, które uwzględnia wartość wydatków odpowiadających środkom UE w zatwierdzonych przez Instytucję Certyfikującą deklaracjach. W stosunku do alokacji najwięcej do IC certyfikowały województwa: opolskie (19,3 proc.), wielkopolskie (15,9 proc.) oraz lubuskie (15,4 proc.).

II miejsce

Również w przypadku zasady n+3 województwo lubuskie może się pochwalić sukcesem. Nasze województwo zajęło tu drugie miejsce. Zasada n+3 określa procent alokacji, jaki powinien być zawnioskowany do Komisji Europejskiej  do końca 2011 (n+3 na 2008). Województwo lubuskie jest na drugim miejscu z refundacją wydatków na poziomie 19,3 proc. alokacji dostępnej w ramach LRPO. Oznacza to, że niewiele brakuje nam, żeby osiągnąć poziom, jaki był przewidywany na rok 2011 r. W tym rankingu wyprzedza nas jedynie województwo opolskie.

Autor: Linda Ładysz, Departament Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: