LUBUSKIE:

Lubuskie z misją: informatycy i branża motoryzacyjna na podbój Europy

Dziś rozpoczęła się pierwsza z tegorocznych misji gospodarczych województwa lubuskiego. Lokalni przedsiębiorcy ruszyli do Belgii oraz Luksemburga w poszukiwaniu nowych klientów.

Nasze województwo reprezentuje 10 firm. W tej grupie znalazł się Advanced Graphene Products – producent i dostawca wielkopowierzchniowego grafenu, konstruktor symulatorów lotu – Fscockpit.eu z siedzibą w Zielonej Górze i nowosolska spółka MAZEL działająca w branży elektroenergetycznej.

Przedsiębiorstwa zainteresowane są współpracą z m.in. ośrodkami naukowo-badawczymi, firmami motoryzacyjnymi i energetycznymi z zapotrzebowaniem na sprzęt lub oprogramowanie informatyczne. Poszukują także dystrybutorów swoich produktów.

Na początku zagranicznej wizyty odbędzie się spotkanie z belgijskimi firmami oraz odwiedziny w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji w Brukseli. W następnych dniach reprezentanci Lubuskiego odwiedzą Parlament Europejski i parki naukowo-technologiczne w regionie brukselskim.

Misja w Belgii i Luksemburgu zakończy się w piątek, 10 lutego. Do tego dnia można zgłaszać się na kolejny wyjazd – targi innowacyjnych technologii przemysłowych w Hanowerze. Celami województwa na bieżący rok będą również Chiny, Korea Południowa i targi Astana Expo.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: