LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Lubuskie inwestuje w kulturę, także tę zielonogórską

O inwestowaniu m.in. w lubuską kulturę przez samorząd województwa mówił w dzisiejszym programie Region Południe wicemarszałek Łukasz Porycki.

Dobiegła końca rozbudowa Muzeum Ziemi Lubuskiej, ale to nie jedyna inwestycja w ośrodek kultury, która powstaje za pieniądze pochodzące m.in. z Urzędu Marszałkowskiego. Trwają prace przy Filharmonii Zielonogórskiej i Regionalnym Centrum Animacji Kultury. O przebiegu prac mówił w Radiu Index Porycki.

Jeżeli chodzi o filharmonię i RCAK, to tam prace idą zgodnie z harmonogramem. Jeżeli chodzi o Teatr Lubuski, to tutaj był problem z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę. Teraz jest już to wszystko uporządkowane. Przesunęliśmy tylko termin realizacji tej inwestycji.

Teatr ma się wzbogacić o scenę lalkową do końca 2022 roku.

Zakończyła się natomiast rozbudowa młyna wodnego w Muzeum Etnograficznym w Ochli.

Bardzo efektowna jest ta inwestycja. Było otwarcie “techniczne”, natomiast jak zostaną zniesione lub złagodzone obostrzenia, to otworzy się to miejsce dla mieszkańców Zielonej Góry i okolic.

W programie Macieja Noskowicza mowa była też o inwestowaniu samorządu województwa w lubuskie talenty sportowe. Audycja do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. Program Region Południe w poniedziałki o 12:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: