AUDYCJE 96 FM:LUBUSKIE:TEATR

Lubuski Teatr wspiera rodzinę z Ukrainy [USŁYSZ TEATR]

Wielkimi krokami zbliżamy się do Międzynarodowego Dnia Teatru, m.in Lubuski Teatr przygotowuje się na to święto w postaci premierowej sztuki “Kanadyjskie Sukienki” w reżyserii Macieja “Archona” Michalskiego.

To jednak nie wszystkie propozycje na marzec z repertuaru naszego teatru, który jest bardzo bogaty o czym w rozmowie z Radiem Index mówiła Magdalena Pawlak z Impresariatu Lubuskiego Teatru.

Na najbliższy weekend będziemy grać “Sztukę” Yasminy Rezy, na scenie kameralnej. Jak co tydzień mamy także propozycje dla naszych najmłodszych widzów. W sobotę i w niedziele widzowie zobaczą “Krasnoludki i Śnieżkę”, to propozycja która świetnie wpisała się w repertuar naszego teatru. Następny weekend to właśnie 26.03-27.03 Premiera “Kanadyjskich Sukienek” i Międzynarodowy Dzień Teatru. W ten świąteczny weekend kolejna propozycja dla naszych najmłodszych widzów “Pan Mniam, mniam”

 

Lubuski Teatr wspiera również mieszkańców Ukrainy, którzy uciekają przed wojną i szukają schronienia m.in w Zielonej Górze. Teatr jest w kontakcie z dyrektorami teatrów w Drohobyczu, Lwowie, Kijowie i Charkowie. Gesty solidarności takie jak flagi Ukrainy czy hasła o wolności pojawią się po naszych spektaklach, także Lubuski Teatr udostępnił mieszkanie dla pięcioosobowej rodziny.

Zgłosiła się rodzina przez Stowarzyszanie Architektów, które pomaga architektom, projektantom i w ten sposób dowiedzieliśmy się o rodzinie z Odessy. Przyjechała mama, babcia i trzy małe córeczki i już mieszkają w naszym mieszkaniu nad stolarnią. W tej chwili organizujemy im internet, szkołę czy kursy przygotowawcze.

 

 

Mówił dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski, który także w ostatnim odcinku programu “Usłysz Teatr” zachęcał młodych twórców do wzięcia udziału w projekcie “Przestrzenie Sztuki. Za kulisy teatru zaglądamy w każdy wtorek po 12:30

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X