KULTURA:LUBUSKIE:WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Lubuski Teatr odkrywa karty! Kto wystąpi podczas Winobrania?

Do tegorocznego Winobrania został nieco ponad miesiąc. Od 3 do 11 września na zielonogórskich mieszkańców czeka wiele atrakcji m.in. spotkania teatralne przygotowane przez Lubuski Teatr w Zielonej Górze.

Miłośnicy teatru będą mieć możliwość uczestniczyć w siedmiu różnych spotkaniach teatralnych. W ciągu trwającego Winobrania odbędą się spektakle i koncerty, które mają za zadanie rozbawić widzów. O repertuarze na pierwsze dni września mówi Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru.

Już nadchodzi dużymi krokami czas na Winobraniowe Spotkania Teatralne i przypomnę, że jak co roku, to jest szansa na spotkanie ze znanymi aktorkami i aktorami, ulubieńcami naszych widzów z ich ukochanych seriali. To są spotkania też z zaprzyjaźnionymi teatrami, ale przede wszystkim spotkanie z uśmiechem, z uśmiechniętym teatrem, z komedią, z farsą, ze spektaklami muzycznymi, czyli ukochanymi przez naszych widzów.

Pierwsze spotkanie teatralne już 3 września. Będzie to spektakl aktorów Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, którzy zagrają „Człowieka dwóch szefów”.

3 września gramy „Człowieka dwóch szefów” naszą ostatnią premierę. Bardzo zabawną farsę. Klasyczna komedia przebieranek, omyłek – dziewczyny przebierają się za chłopców. Bardzo zabawne, pięknie zagrane – ludzie płaczą ze śmiechu, nie wiedzą, co jest prawdą, co jest fikcją, jest dużo improwizacji. Fantastycznie zagrane przez nasz bardzo mocny zespół.

Do Zielonej Góry przyjedzie wiele zaprzyjaźnionych teatrów m.in. z Warszawy, Wrocławia czy Gorzowa Wlkp.

4 [września] zaprzyjaźniony teatr z Gorzowa z „Dniem Świra”. Ludzie będą sobie mogli zestawić z legendarnym już filmem. Potem mamy bardzo zabawny spektakl z zaprzyjaźnionego teatru Norwida w Jeleniej Górze „Przez park na bosaka”. 10 [września] mamy „Mayday bigamistka”. Wrocławski Teatr Komedia – tam są same znane twarze, sami ukochani aktorzy z seriali.

Oprócz komediowych spektakli teatralnych w programie także wydarzenia muzyczne – koncert „Zielono Zasiała” oraz spektakl muzyczny.

Piękny koncert Magdy Kuraś, która jest fantastyczną piosenkarką jazzową. Magda znalazła pieśni ludowe biłgorajskie, przetworzyła w sposób fenomenalny na muzykę jazzową i powstał nieprawdopodobny koncert. 7 września mamy zaprzyjaźniony teatr Bałtycki Teatr Dramatyczny im. J. Słowackiego w Koszalinie – spektakl muzyczny, bardzo piękny „Kora. Falowanie i spadanie”, poświęcony legendarnej Korze.

Na zakończenie winobraniowych spotkań na zielonogórskiej scenie wystąpi Teatr Capitol z Warszawy ze spektaklem „Kochane Pieniążki”.

A na koniec mamy 11 września Teatr Capitol w Warszawie „Kochane pieniążki” – też przezabawna farsa i też bardzo znane twarze aktorek i aktorów, sami kochani, lubiani, znani. Więc od 3 do 11 farsy, komedie, koncerty muzyczne – nie może Was kochani zabraknąć. Gorąco polecam. Bardzo, bardzo warto.

Dokładny repertuar oraz bilety są dostępne na stronie internetowej Lubuskiego Teatru.

Materiał przygotowała: Joanna Nawlicka

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X