LUBUSKIE:

Lubuski P.A.K.I.E.T. z czterema zwycięzcami

O otrzymaniu środków finansowych na realizowanie własnych projektów z zakresu kultury marzy prawie każdy animator i nauczyciel. Kilkorgu osób z naszego województwa się udało i teraz spełnią warsztatowe życzenia.

Lubuski P.A.K.I.E.T. to konkurs w ramach projektu Kultura Tędy. Zgłosiły się do niego 22 osoby z pomysłami godnymi animatorów. Będą to warsztaty nawiązujące do historii, audiowizualnych technik, czy też kreatywności artystycznej. Kto zwyciężył i otrzymał dofinansowanie?

Projekt GET i 3 słonie złożyła Magdalena Birut z Muzeum Ziemi Wschowskiej. Ma on na celu przeprowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz stworzenie przestrzeni otwartej na działania z kulturą. Interesujące będą również spotkania z grafikiem.

Magdalena Birut

Kolejny projekt to EduArte Book, czyli pomysł Doroty Marek-Kurpanik. To przede wszystkim stworzenie artystycznej książki na płótnach o szerokości 2m. Poprzez wykorzystanie różnych technik uczniowie z pierwszych klas gimnazjów stworzą własne historię. Zajęcia przeprowadzone zostaną w Zielonej Górze, Szprotawie i Brodach.

Dorota Marek-Kurpanik

Trzeci zwycięski pomysł należy do Agnieszki Kowalskiej-Kucharczyk z Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim. Jej projekt pt. Ślady w procesie, nawiąże do swobodnej ekspresji. Dzieci i młodzież będą poszukiwać skarbów zakopanych m.in. w piaskownicy. Znajdą się tam zdjęcia i zabawki z przeszłości. Dodatkowo pojawi się motyw odlewów z gipsów.

Agnieszka Kowalska-Kucharczyk

Nauczyciel Błażej Baszczak chce uwrażliwić na kulturę uczniów z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. Jego Laboratorium audiowizualne: kultura w mieście, miasto w kulturze, to połączenie technologii, zainteresowań młodych i kultury.

Błażej Baszczak

Więcej informacji o konkursie i jego zwycięzcach znajdziecie na stronie www.lubuskiekultura.pl.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00