LUBUSKIE:

Lubuska Straż Pożarna będzie w ten weekend świętowała podwójnie!

Podwójne świętowanie czeka lubuskich strażaków już w sobotę. Podwójne, bo zarówno z okazji Wojewódzkiego Dnia Strażaka, jak 30 – lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej. Wydarzenie odbędzie się tym razem w Gorzowie Wielkopolskim. A udział w nim mogą wziąć wszyscy lubuszanie. 
Jak na jubileusze przystało na początek będzie część oficjalna, która rozpocznie się w Katedrze Gorzowskiej o godzinie 10. Następnie strażacy i zaproszeni goście przemaszerują na Plac Grunwaldzki, na którym o godzinie 12 zaplanowano uroczysty apel.  Do jego najważniejszych punktów można na pewno zaliczyć wręczenie nowego Sztandaru Komendy Wojewódzkiej PSP oraz odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie służbowe. Po części oficjalnej przyjdzie natomiast pora na festyn strażacki. Mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy zielonogórskich strażaków.
Na festynie będą czekać liczne atrakcje. Między innymi symulator zagrożeń pożarowych. Czyli specjalne domki, makiety do prezentowania zagrożeń. Uczestnicy festynu dowiedzą się jak pomóc osobom zagrożonym, gdzie dzwonić, jakie działania podjąć żeby niebezpieczeństwa zlikwidować. 
Będzie też pokaz oraz instruktaż gaszenia oleju na patelni. Do takich zdarzeń dochodzi nawet kilkanaście razy w roku w naszym regionie. Zaplanowano również pokazy ratownicze. Festyn Strażacki w Gorzowie Wielkopolskim z udziałem między innymi zielonogórskich strażaków w sobotę od godziny 14.
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X