LUBUSKIE:

Lubuscy strażacy mają nowy sprzęt. Przyda się nie tylko przy pożarach

Prawie 1,5 miliona złotych wart jest sprzęt, który trafił do lubuskich jednostek Państwowej Straży Pożarnej. To m.in. samochody terenowe oraz zestawy do odkażania i impregnacji strażackiej odzieży, przeznaczone dla komend w Międzyrzeczu, Strzelcach Krajeńskich czy Wschowie.

Urządzenia przekazano w trakcie spotkania w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Zielonej Górze przy ulicy Sulechowskiej. Będą one niezbędne przy interwencjach związanych np. z zagrożeniami środowiska.

Nowoczesny sprzęt daje komfort pracy, skupienia się na tym najważniejszym, czyli ratowaniu zdrowia, życia, środowiska. Myślę, że na kilka ładnych lat posłuży nam, żeby ratować skutecznie. Bardzo serdecznie dziękuję za czasem długie rozmowy, które miały na celu zrozumieć nasze instytucje, naszą służbę.bryg. Patryk Maruszak, lubuski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej

Zakup nowego sprzętu został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundusz przekazał ponad 700 tysięcy złotych.

Uważam, że nasze środki będą bardzo dobrze spożytkowane. Myślę, że na przyszłość i w roku bieżącym współpraca będzie przebiegała bardzo podobnie. W planach mamy kontynuowanie ogólnopolskiego systemu finansowania służb ratowniczych – programu rządowego.Mariusz Herbut, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze

W minionym roku strażacy interweniowali w niespełna 17 tysiącach zdarzeń na terenie województwa lubuskiego. Około dwie trzecie z nich stanowiły zagrożenia środowiska.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: