LUBUSKIE:

Lekarze udzielają porad przez telefon. „Potraktujmy to jak wizytę”

Lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zachęca do korzystania z teleporad. W zakładce „teleporady” na stronie funduszu znajdziemy numery do lekarzy rodzinnych. Możemy do nich zadzwonić, jeżeli zauważamy u siebie niepokojące objawy.

Zasady uzyskiwania teleporady wyjaśnia Joanna Branicka, rzecznik lubuskiego oddziału NFZ.

Taką teleporadę potraktujmy jak zwykłą wizytę u lekarza. Tyle, że nie wychodząc z domu. Przygotujmy numer PESEL, lekarstwa, które ostatnio zażywaliśmy bądź też dokumentację medyczną z ostatniej wizyty.Joanna Branicka

Przy skorzystaniu z teleporady możemy również otrzymać zwolnienie od lekarza w formie elektronicznej. Będzie ono przekazane do ZUS-u, powiadomiony zostanie także pracodawca. Poprzez teleporadę uzyskamy też e-receptę.

A co robić w sytuacji, gdy podejrzewamy u siebie zakażenie koronawirusem?

Przypomnę więc: jeżeli mamy gorączkę, duszności lub też kaszel i podejrzewamy u siebie koronawirusa, wtedy należy dzwonić pod numer 800 190 590. To jest bezpłatna infolinia, która jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. W każdej chwili, jeżeli tylko jesteśmy zaniepokojeni swoim stanem zdrowia lub stanem osoby bliskiej, dzwonimy pod ten numer i konsultanci pokierują, co należy dalej wykonać.Joanna Branicka

Rzeczniczka NFZ radzi, by przełożyć wizyty u lekarzy specjalistów. W tej sytuacji dzwonimy do poradni i ustalamy nowy termin.

Z teleporady można skorzystać także wtedy, gdy potrzebujemy recepty.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: