LUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Lechia coraz bliżej utrzymania. Zespół Łukasza Piszczka pokonany [WIDEO]

Piłkarze Lechii Zielona Góra coraz bliżej utrzymania. Dziś w kolejnym spotkaniu rozgrywek III ligi zielonogórzanie pewnie pokonali LKS Goczałkowice Śląskie 3:0.

Lechia znakomicie weszła w mecz, bo już w 14 minucie na listę strzelców wpisał się Mykyta Łoboda zdobywając pierwszego gola. To tylko uskrzydliło gospodarzy, którzy w 28 minucie po ładnej, zespołowej akcji zdobyli drugiego gola. Autorem bramki był Przemysław Mycan. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Lechia do przerwy prowadziła już 3:0!

Byliśmy drużynę dominującą, to skutkowało golami. Taki mieliśmy plan taktyczny. To chyba najlepszy mecz “na dołku” od kiedy pamiętam. W sumie to chyba tez mój najlepszy występ w sezonie. Najważniejsze, że zagraliśmy na zero z tyłu. Przemysław Mycan

W drugiej połowie tempo “siadlo”. Lechia szanowała piłkę i nie forsowała akcji. Goście z kolei nie mieli żadnego pomysłu na to, aby zagrozić bramce Lechii. Zespól prowadzony przez byłego reprezentanta Polski Łukasza Piszczka dziś po prostu rozczarował.

Ważne są trzy punkty, trzy bramki strzelone, dobrze graliśmy w całym spotkaniu i za to trzeba pogratulować zespołowi. Michał Sucharek

Lechia ma w dorobku 39 punktów, jest dziewiąta w tabeli. Do zakończenia sezonu pozostały trzy kolejki. Za tydzień zielonogórzanie zagrają w lubuskich derbach. Wyjazdowym przeciwnikiem będzie Carina Gubin.