LUBUSKIE:

Lady D – kobieta aktywna i bez barier. Także w Lubuskiem

Niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizowaniu pasji i pomaganiu innym. Tę myśl propaguje gorzowskie Stowarzyszenie Manufaktura oraz Lubuszanki nagrodzone w konkursie „Lady D”. Trwają poszukiwania kolejnych kandydatek do uhonorowania.

Kategorie konkursowe wiążą się z różnym wiekiem i profilem działalności kobiet z niepełnosprawnością. Nagrodzone będą m.in. panie zaangażowane w sport oraz aktywność zawodową.

– Tych kategorii jest pięć. Pierwsza to „Dobry start” – dla dziewcząt i kobiet w wieku od 16 do 26 lat, działających w różnych obszarach życia społecznego. Jest także kategoria „Kultura i sztuka”, „Sport”  -dla dziewcząt w wieku od 16 lat, działających w obszarze sportu, a także „Życie społeczne” i „Życie zawodowe” – mówi Anna Rajska-Puro ze Stowarzyszenia Manufaktura.

Nominacje może zgłaszać każda instytucja bądź osoba – od administracji po organizacje pozarządowe i media do osób fizycznych i placówek edukacyjnych. Mile widziany jest też głos studentów.

– Bardzo zachęcamy studentów, którzy mają w swoim otoczeniu takie niezwykłe kobiety – kobiety z niepełnosprawnością, ale bardzo aktywne – do zgłoszenia do naszego konkursu. Formularz zgłoszenia jest niezwykle prosty. Niezbędne jest wpisanie danych osobowych i krótki opis o wyjątkowości naszych kandydatek. Zgłoszenie należy przesłać na adres stowarzyszeniemanufaktura@gmail.com bądź złożyć w biurze poselskim Krystyny Sibińskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Można też przesłać je pocztą – dodaje A. Rajska-Puro.

Czas na zgłoszenia mija 15 września. Lubuska gala konkursu odbędzie się 22 września w gorzowskim teatrze im. Juliusza Osterwy. Finalistki etapu wojewódzkiego wezmą udział w konkursie na szczeblu ogólnopolskim.

Więcej o konkursie także w rozmowie z Anną Rajską-Puro. Wywiad przeprowadził Mateusz Kasperczyk.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: