LUBUSKIE:

L4 na urlopie: “Pamiętajmy o podaniu aktualnego adresu”

Trzy dni – dokładnie tyle czasu mamy na poinformowanie pracodawcy i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zmianie adresu, pod którym będziemy dostępni w trakcie zwolnienia lekarskiego. Szczególnie ważne jest to w trakcie urlopu. Niepodanie aktualnego miejsca pobytu może oznaczać kłopoty.

Jeśli więc będziemy korzystali z chorobowego musimy podać lekarzowi adres, pod którym będziemy przebywać w trakcie powrotu do zdrowia. Mówi Agata Muchowska, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Warto pilnować prawidłowego adresu, bo zdarza się, że w systemie podany jest adres zameldowania inny niż stałe miejsce zamieszkania pacjenta. Dlatego już w tracie wizyty w gabinecie lekarskim, przy wystawieniu e-zwolnienia, chory powinien przekazać lekarzowi pod jakim adresem będzie przebywał.

I to właśnie ten adres musi znaleźć się na zwolnieniu lekarskim.

Zdarzają się też sytuacje, że pacjent w czasie choroby potrzebuje pomocy innych. I przenosi się na przykład do rodziny, która będzie się nim opiekowała. Jest to oczywiście możliwe, natomiast pamiętajmy o poinformowaniu o tym pracodawcy oraz ZUS. Wskazanie prawidłowego adresu jest istotne podczas kontroli wykorzystywania zwolnienia lekarskiego.

Nieusprawiedliwiona nieobecność w  trakcie kontroli może być przyczyną odmowy wypłaty zasiłku chorobowego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00