HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Kubicki vs Urbaniak czyli jaki budżet na 2021 rok?

Jaki będzie kształt tegorocznego budżetu miejskiego? Na co postawić? Z czego zrezygnować szczególnie dziś wobec trwającej pandemii koronawirusa?

Nad tym zastanawiali się miejscy radni podczas ostatniej sesji budżetowej. Nad tym zastanawiają się pewnie mieszkańcy naszego miasta.

Dziś powracamy do tematu i przedstawiamy opinie prezydenta miasta i jednego z radnych Koalicji Obywatelskiej.  Janusz Kubicki twierdzi, że dziś – podczas dyskusji o wydatkach  – nie da się uciec od pandemii koronawirusa. – Najważniejsze, by miasto przeżyło ten trudny okres – uważa prezydent Zielonej Góry:

Dla mnie najważniejsze jest przeżycie i funkcjonowania miasta, abyśmy przeżyli i abyśmy nie musieli zwalniać pracowników. To jest dziś priorytet. Stańmy na nogi. Budżet miasta jest jak budżet domowy, jeśli jest dobrze, więcej wydajemy. W tym roku będziemy zaciskać pasa. 

Radny Koalicji Obywatelskiej Adam Urbaniak jest jednak zdania, że do tegorocznego budżetu można było podejść trochę inaczej i zrealizować część proponowanych inwestycji.

W sytuacji, gdy zrezygnowaliśmy z przedłużenia ulicy Pileckiego, a była to poważna inwestycja za 10 milionów złotych, uważam, że te drobne propozycje za 2 miliony złotych, jakie złożyli radni Koalicji Obywatelskiej, można było zrealizować.

Przypomnijmy, dochody i wydatki tegorocznego budżetu oscylować będą w kwocie ok. miliarda złotych. Deficyt wyniesie ok. 150 milionów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: