LUBUSKIE:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Kryminologia z resocjalizacją na UZ to szansa na zdobycie pracy w służbie więziennej

Kryminologia z resocjalizacją – to nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim, który ma na celu wykształcenie między innymi przyszłych funkcjonariuszy służby więziennej. Co za tym idzie – jego absolwenci mają szansę na znalezienie pracy choćby w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze.

Jakie cechy charakteru musi jednak posiadać przyszły funkcjonariusz służby więziennej? Zapytaliśmy o to mjr Magdalenę Wawrzyk z miejscowego Aresztu Śledczego.

Powinien przede wszystkim mieć odpowiednie właściwości do pełnienia służby. Zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Musi to być osoba, które potrafi szybko podejmować decyzje, jest odporna na stres, do tego komunikatywna. 

Bardzo ważne jest również indywidualne podejście do każdego osadzonego. Tym bardziej, że w zielonogórskim areszcie funkcjonują dwa wydzielone pawilony.

Pierwszy z nich to pawilon zamknięty. Drugi jest półotwarty, w obrębie oddziału osadzeni mogą się również swobodnie przemieszczać. Cele są otwarte całą dobę. Te osoby pracują również poza jednostką, np. na rzecz społeczeństwa. 

Jeszcze więcej na temat pracy w służbie więziennej znajdziecie w programie „Na służbie”. Audycja w każdy wtorek o godzinie 11.15.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X