LUBUSKIE:

Krajowa Mapa Zagrożeń już działa. Jest na niej sporo miejsc w Lubuskiem

420 lokalizacji w województwie lubuskim znalazło się na Krajowej Mapie Zagrożeń. To przede wszystkim miejsca, w których kierowcy nagminnie przekraczają prędkość i gdzie dochodzi do spożywania alkoholu.

Mieszkańcy informują m.in. o przekraczaniu prędkości w okolicy Nowogrodu Bobrzańskiego, między Wilkanowem a Świdnicą i w Ochli. Podobnie jest w rejonie innych miast: Gorzowa Wielkopolskiego, Nowej Soli i Kostrzyna nad Odrą. Zgłoszenia brawurowej jazdy należą do najczęstszych. Policja zarejestrowała ich 139.

W Zielonej Górze często pojawiają się doniesienia o spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych. Taką sytuację potwierdzono już przy alei Konstytucji 3 Maja. Na mapie znalazł się także przypadek złej organizacji ruchu przy ulicy Energetyków oraz żebractwa w rejonie ulicy Sulechowskiej.

Aby dodać do mapy niebezpieczne miejsce, wystarczy odnaleźć jego lokalizację i kliknąć w lewy dolny róg mapy, gdzie znajduje się ikonka z plusem. Mapa jest dostępna pod adresem https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: