LUBUSKIE:

Kolejny milion złotych dla młodzieży. To już ostatnie dni na ubieganie się o dotację!

30-lecie wolnej Polski i 15-lecie wstąpienia do Unii Europejskiej to rocznice, które w szczególny sposób chce uczcić urząd marszałkowski. Zamierza przypomnieć o nich młodzieży, dlatego ogłosił konkurs „Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe”. W ramach tego projektu organizacje, które działają na rzecz młodych ludzi, mogą otrzymać dofinansowanie na różne działania kulturalne, naukowe czy sportowe.

Warunkiem jest to, aby zgłoszone inicjatywy nawiązywały do rocznicy odrodzenia Polski i jej obecności w Unii – podkreśliła marszałek Elżbieta Polak.

W tym roku wybraliśmy takie przesłanie: „30 lat wolnej, odrodzonej Polski, 15 lat w Unii Europejskiej”. Myślę, że temat jest niezwykle interesujący, można znaleźć bardzo ciekawe pomysły. Te inicjatywy zostały dobrze przyjęte w regionie lubuskim. Mam nadzieję, że dzięki nim będzie jeszcze większy apetyt na budżet obywatelski.Elżbieta Polak

Wnioski o dofinansowanie można składać jeszcze do środy, 13 marca. Jedna organizacja może otrzymać na swój pomysł maksymalnie 10 tysięcy złotych.

To, jak różnorodne mogą być pomysły na młodzieżową aktywność, pokazała choćby zeszłoroczna edycja programu. Do Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych zgłosiło się m.in. Stowarzyszenie Strzelecko-Obronne – Gubiński Klub Sportowy Pionier Gubin.

W ubiegłym roku przeprowadziliśmy drugą edycję zawodów „Biathlon dla każdego”. Impreza na tyle udana, że Polski Związek Biathlonu, na pytanie jak taką imprezę zorganizować, odsyła do nas – zadzwońcie do Gubina, spytajcie, jak to się robi. Były to dwie dyscypliny połączone w jedną – bieganie i strzelanie. Startowaliśmy w kilku grupach wiekowych. Najmłodszy uczestnik miał cztery lata, najstarszemu brakowało kilku dni do sześćdziesiątki.Roman Kaczmarek, wiceprezes stowarzyszenia

Zawody biathlonowe okazały się strzałem w dziesiątkę. Potwierdza to Natalia Faltyn, zwyciężczyni pierwszej edycji zawodów.

W pierwszej edycji udało mi się zająć pierwsze miejsce w swojej kategorii. Byłam z siebie bardzo dumna. Konkurencja była wysoka i duże było też zainteresowanie tą akcją. Mam nadzieję, że będzie ona powtarzana każdego roku. To świetna zabawa i zawsze jakieś doświadczenie. Tym bardziej, że jesteśmy w klasie mundurowej, więc dla nas strzelanie i bieganie jest tym, w czym powinniśmy być najlepsi.Natalia Faltyn, uczestniczka zawodów biathlonowych

W tym roku na Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe lubuski samorząd przeznaczył milion złotych z budżetu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: