KULTURA:LUBUSKIE:MUZYKA:POLSKA I ŚWIAT:WOŚP

Kobiety na rowery! Siła Kobiet i Rovelove na Pol’And’Rock Festival

21 edycji festiwalu odbyło się w województwie lubuskim. Przed kilkoma dniami Elżbieta Anna Polak – marszałek województwa wraz z organizatorem podpisała umowę partnerską do 2020 roku. Jak co roku podczas najpiękniejszego festiwalu świata, Urząd Marszałkowski prezentuje to, co mamy w województwie najatrakcyjniejsze. Część z nich można zobaczyć już w drodze na festiwal.

W minionym roku Lubuska Strefa zamieniła się w bajkową krainę. Podczas 24. edycji Pol’And’Rock Festival Urząd postawił na rowery. Bardzo mocno podkreśla również rolę i prawa kobiet w Polsce.

W naszym regionie mamy 64 szlaki rowerowe. Teraz też przystąpiliśmy do realizacji projektu Blue Velo Lubuskie. Będzie on realizowany w całej Polsce Zachodniej. Lubuskie jest stworzone do takiej aktywności turystycznej. Mieszkańcy doceniają bardzo infrastrukturę, która już jest. 69% regionu uprawia sport. Jest to świadome działanie. Nie tylko Rowelove. Mamy też specjalną strefę – Sprawa Polek. Rozmawiamy u nas z prawnikami o prawach kobiet. W tym roku obchodzimy 100-lecie praw wyborczych kobiet. Chcemy zwrócić uwagę, że jest nas mało we władzach. Jestem jedyną kobietą marszałek. Nie tylko w tych instytucjach jest nas za mało. W Sejmie jest nas 27%, w Senacie 13%, we władzach spółek wygląda to jeszcze gorzej. Brakuje ich obecności. Mężczyźni oczywiście też są potrzebni w życiu politycznym, ale nigdy nie dostrzegą tego, co jest widoczne dla kobiet.Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego

Poniżej możecie zobaczyć rozmowę z Panią Marszałek oraz galerię zdjęć z tegorocznej Strefy Lubuskiej na Pol’And’Rock Festival 2018.

https://www.facebook.com/index96fm/videos/10161060354580657/

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: