LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Kiedy most w Milsku? Trwają prace

Kiedy powstanie most w Milsku? Takie pytanie usłyszeliśmy od jednego z naszych słuchaczy w audycji „Region południe”. Budowa przeprawy portowej to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym regionie.
Do przeprawy w Milsku prowadzi także droga wojewódzka. Jak nam powiedział wicemarszałek Marcin Jabłoński realizacja tego zadania  – mimo trwającej pandemii koronawirusa – trwa.
Jesteśmy związani umową z wykonawcą. Były kłopoty przed pandemią z Afrykańskim Pomorem Świń, która ograniczała dostęp do placu budowy i wycięcia lasu. Staramy się robić wszystko, by prace sprawnie się kończyły.

Marcin Jabłoński dodaje, że budowa mostu powinna zakończyć się jeszcze podczas trwającej perspektywy wydawania środków unijnych.

Staramy się pamiętać, że trzeba z samorządami uzgodnić przebieg połączeń drogowych, by most był efektywnie wykorzystany. Do końca 2023 roku chcemy zakończyć tę inwestycję 
Dodajmy, że droga prowadząca do przeprawy w Milsku ma mieć ok. 9 kilometrów. Program “Region Południe” w każdy poniedziałek o godzinie 12.30

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: