LUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Kiedy miasto rozpisze konkurs dla klubów sportowych?

W dobie pandemii koronawirusa kluby mają duże problemy z dopięciem budżetu. W dużej mierze są one bowiem współfinansowane przez samorządy. Jak wygląda sytuacja w Zielonej Górze?

Wczoraj o tym rozmawialiśmy z Januszem Kubickim. Włodarz miasta w audycji „Prezydent na 96 FM” zapytany był  o to, kiedy zostanie rozpisany konkurs dla dwóch zawodowych klubów: Falubazu i Zastalu?

Jak będziemy do tego przygotowani finansowo i merytorycznie, na pewno to zrobimy. W tej chwili kończymy konkurs dla sportu młodzieżowego. Żaden klub nie zostanie bez pomocy. Kluby muszą też zrozumieć miasto. My oba kluby poprosiliśmy, o to, abyśmy mieli wgląd w finanse. Jeden klub wyraził zgodę, kończymy audyt. Na drugi klub czekamy. Będziemy to robić, ale chcemy mieć jasność, na co idą pieniądze z miasta. 

Tymczasem przedstawiciele Klubu Kibica Zastal zwracają się o pomoc do prezydenta oraz przewodniczącego Rady Miasta Piotra Barczaka. Naszym zdaniem miasto Zielona Góra winno szybko ogłosić przetarg dla klubów w grach zespołowych, na wsparcie ich w bieżącym cyklu rozgrywek. Nie ma co przedłużać sprawy, że jest COVID, bo on jeszcze pewno jakiś czas potrwa. Wiadomo, że w naszym mieście w grach zespołowych są dwaj główni gracze: Falubaz i Zastal. Wszyscy jesteśmy kibicami obu zespołów – czytamy w oświadczeniu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: