LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Kiedy koniec remontu kolei na trasie Czerwieńsk – Zbąszynek?

Co dalej z modernizacją kolei na odcinku Czerwieńsk – Zbąszynek? Podróżni nadal muszą korzystać z komunikacji zastępczej na tej trasie.

Na opóźniony termin realizacji inwestycji wpłynęło zbyt małe zaangażowanie wykonawcy, które uniemożliwiło przeprowadzenie robót we wskazanym terminie. O to, na jakim etapie są obecnie prace, pytaliśmy Radosława Śledzińskiego z zespołu prasowego PKP.

Wymieniliśmy już niemal wszystkie podkłady, oczyściliśmy podsypkę na prawie całej 43 kilometrowej trasie. Obecnie usuwane są między innymi ubytki w konstrukcji obiektów inżynieryjnych. Sprawdzane i poprawiane jest także oznakowanie linii kolejowych.

 

Przywrócenie ruchu pociągów między Zbąszynkiem a Czerwieńskiem będzie możliwe po zakończeniu zasadniczych prac na torach. Planowany termin to czwarty kwartał bieżącego roku. Jakie korzyści przyniesie modernizacja?

Dzięki tym pracom, które są realizowane, możliwe będzie zwiększenie prędkości pociągów o 20km/h. Możliwa będzie również poprawa przepustowości trasy, na te linie będzie mogło wyjechać więcej pociągów, co w efekcie poprawi ofertę przewozową.

Zapytaliśmy podróżnych o to, czy komunikacja zastępcza jest dla nich utrudnieniem.

Zakończenie wszystkich prac na trasie Czerwieńsk – Zbąszynek planowane jest do końca 2022 roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: