LUBUSKIE:

Już niedługo tańszy teatr, kino czy siłownia dla seniora w Lubuskiem

Trwają przygotowania do Lubuskiej Karty Seniora, programu, który będzie dotyczył mieszkańców naszego regionu po ukończeniu 60. roku życia.

W Zielonej Górze dużym powodzeniem cieszy się program Zgrani Zielonogórzanie 50 plus. W wakacje seniorzy nie tylko w naszym mieście, ale i w całym regionie będą mogli przystąpić do programu Lubuskiej Karty Seniora. O warunkach jej uzyskania mówi Jakub Piosik, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Karta będzie wydawana bezterminowo. Jedynie musi to być osoba, która jest mieszkańcem województwa lubuskiego i musi mieć ukończone 60 lat.Jakub Piosik, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze

Karta będzie uprawniać do zniżek w lubuskich teatrach, filharmoniach, a także miejscach rekreacji. Jakub Piosik liczy, że włączą się też gminy oraz ich instytucje kulturalne i sportowe. Ponadto do programu będą mogły przystąpić prywatne firmy, oferujące usługi seniorom.

Dzięki tej karcie lubuscy seniorzy będą mogli skorzystać z szeregu zniżek i rabatów, które będą oferowane przez instytucje kultury czy instytucje sportowe. Zapraszamy do tego programu również podmioty gospodarcze, działające na naszym rynku, które również mogą zaproponować system rabatów, zniżek, dzięki którym seniorzy będą mogli nabywać określone dobra po preferencyjnej cenie.Jakub Piosik, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze

Lubuska Karta Seniora zacznie działać w lipcu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X