HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Jest wycinka lasu, są protesty. Cmentarz przy Wrocławskiej będzie większy.

Tak jak informowaliśmy już w Radiu Index, ponad tydzień temu ruszyła wycinka lasu pod rozbudowę nowego cmentarza przy ulicy Wrocławskiej. W tej sprawie pojawiły się jednak protesty. 

Najpierw informacje o tym, jak duża powierzchnia lasów zostanie wycięta pod nowe miejsca. Mówi Mariusz Knyspel z Miejskiego Zakładu Pogrzebowego.

W chwili obecnej wycięty został las o powierzchni 1,4 ha. Szykujemy miejsca pod nowe pochówki. Jeszcze mamy miejsca grzebalne. Będzie ich około 2,5 tysiąca. Będziemy z nich korzystać w ciągu 2-3 lat. 

W Zielonej Górze od kilku już lat odnotowuje się wzrost pochówków urnowych. Pogrzeby tego typu przyczyniają się do mniejszego wykorzystania powierzchni cmentarza.

Mamy jeszcze około 800 wolnych miejsc. Starczy nam to na około 3-4 lat pochówków. 

Z wycinką drzew nie zgadza się lubuski oddział ruchu Polska 2050. Tymczasem Miejski Zakład Pogrzebowy podkreśla, że na oczyszczonym z drzew  terenie zachowano  dwa okazy dębowe, które mają być wkomponowane w krajobraz nowej nekropolii. Będą również nowe nasadzenia. Nowy cmentarz docelowo będzie zajmował powierzchnie 26 ha. Kolejne wycinki planowane są w następnych latach.

Więcej o tej sprawie w materiale video.

Video: K.Mayer-Bzowa

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: