LUBUSKIE:

Jest projekt budżetu państwa, lubuska PO wskazuje inwestycyjne luki

Lubuscy posłowie Platformy Obywatelskiej przyjrzeli się budżetowi państwa na ten rok. Wypunktowali w nim kilka braków – inwestycji, które ich zdaniem są ważne dla rozwoju regionu. Przygotowali poprawki, które, jak mają nadzieję, będą uwzględnione przez pozostałych parlamentarzystów.

– Poprawek jest ogółem kilkanaście i dotyczą one całego województwa lubuskiego – mówi posłanka Krystyna Sibińska. Przedstawiła m.in. inwestycje kolejowe i sportowe. Jak uważa, powinny być one finansowane z budżetu państwa.

Po pierwsze – elektryfikacja linii kolejowej 203 Kostrzyn-Krzyż. Kolejna rzecz to jest modernizacja, też z elektryfikacją, linii kolejowej Zbąszynek-Gorzów. Kolejne, mniejsze inwestycje, to jest dołożenie 30 milionów do budowy hali sportowo-widowiskowej w Gorzowie. Upominamy się o tę inwestycję, podobnie jest ze stadionem lekkoatletycznym w Gorzowie. I drobna inwestycja, ale też ważna – park kulturowy na terenie wczesnopiastowskiego grodziska w Santoku.Krystyna Sibińska

Posłanka Katarzyna Osos powiedziała natomiast o inwestycjach w zakresie zdrowia.

Trzy nasze poprawki, dość istotne i w trzech różnych jednostkach. Proponujemy, aby zostały zabezpieczone środki dla szpitala w Zielonej Górze na utworzenie pracowni hemodynamiki i wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Kolejna poprawka – dla szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim na budowę pawilonu oddziału intensywnej opieki medycznej, hematologii i dziennej chemioterapii. A także 30 milionów chcemy zabezpieczyć na rozbudowę Lubuskiego Centrum Ortopedii w Świebodzinie o oddział rehabilitacji.Katarzyna Osos

Waldemar Sługocki, poseł i przewodniczący lubuskiej PO, wspomniał zaś o wsparciu z budżetu państwa budowy infrastruktury drogowej. Chodzi m.in. o budowę obwodnicy Słubic, wiaduktu drogowego w Dobiegniewie i obwodnicy Kargowej.

– Z naszego punktu widzenia wszystkie inwestycje są szalenie ważne i kluczowe. Dlatego znajdują się w naszych propozycjach, choć potrzeb Ziemia Lubuska ma zdecydowanie więcej – dodał parlamentarzysta.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: