LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Jak szkoliła firma Ł. Mejzy? “Wątpliwie pod względem jakości”

– Prześwietlimy każde euro i każdą złotówkę, które trafiły do Łukasza Mejzy – mówiła dziś lubuska marszałek Elżbieta Polak. Przypomnijmy, firma posła i wiceministra sportu „Future Wolves” miała świadczyć usługi szkoleniowe w formie e-learningu.

I za to dostała pieniądze w ramach Lubuskich Bonów Rozwojowych. Ponad 664 tysiące złotych.

Zarząd województwa przeprowadził kontrolę wśród operatora projektu Agencji Rozwoju Regionalnego. Kontrola czeka jeszcze drugiego operatora Zachodnią Izbę Handlowo-Przemysłową.

Realizacja bonów polegała na tym, że to firmy otrzymywały bony i to one zamawiały usługi szkoleniowe. Zarząd województwa postanowił zlecić audyt zewnętrzny, żeby nie było żadnych wątpliwości. Audyt zostanie przeprowadzony w ramach całego projektu.

Marszałek powiedziała, że wstrzymane zostaną wypłaty kolejnych pieniędzy u obu operatorów.

A na czele wewnętrznego zespołu kontrolnego stał wicemarszałek Łukasz Porycki. – W wyniku kontroli pojawiły się wątpliwości co do jakości, zasadności i rzetelności tych szkoleń – stwierdził Porycki.

W dokumentacji agencji brak jest materiałów szkoleniowych, co uniemożliwia weryfikację treści merytorycznych tych szkoleń. Przeszukano cały interenet, żeby znaleźć chociaż ślad tych szkoleń, niestety nie znaleziono takich dowodów. Inne firmy szkolące on-line w czasie pandemii dostarczały agencji nagrania ze szkoleń, co było obowiązkiem.

Porycki dodał, że sprawa zostanie złożona do prokuratury. Na konferencji był obecny poseł Waldemar Sługocki, który dziwił się, że ze strony rządu wiceministra sportu dotychczas nie spotkały żadne konsekwencje.

W majestacie akceptacji samego Jarosława Kaczyńskiego pan Mejza z tak bogatą i co najmniej dwuznaczną – bo rozumiem, że pojawią się stosowne wyroki – przeszłością ma się dobrze. Minister sportu na komisji mówił, że złożone wyjaśnienia u wystarczają. Proszę państwa, gdzie my żyjemy?

Dodajmy, że firma Mejzy miała prowadzić szkolenia dla 37 firm.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: