LUBUSKIE:

Innowacyjność i tradycja spotkają się w Zielonej Górze. Okazją – święto województwa

Lubuskie stoi atrakcjami – zarówno przyrodniczymi, jak i technologicznymi. Tegoroczne święto województwa ma zaprezentować, na czym w praktyce polega hasło „zielona kraina nowoczesnych technologii”. Ideą przewodnią są szeroko rozumiane podróże.

Po dwóch latach Święto Województwa Lubuskiego powraca do Zielonej Góry. Skupienie atrakcji w mieście nie oznacza jednak, że będą dotyczyć tylko Winnego Grodu. Organizatorzy, m.in. Urząd Marszałkowski, chcą przekonać mieszkańców, że region wciąż jest nieodkryty.

– Staramy się pokazać nasz region, cały jego potencjał turystyczny. W ubiegłym roku promowaliśmy parki, ponieważ mamy 7 parków krajobrazowych, 60 rezerwatów przyrody, 500 jezior. W tym roku prowadzimy kampanię jezior, stąd hasło „Złap rybkę w lubuskim” – mówi marszałek Elżbieta Polak.

Udział w promocji jezior będzie mieć także teatr, który wystawi plenerowe widowisko „O rybaku i złotej rybce”. Oprócz tego głośno będzie o zabytkach województwa – zamkach, pałacach i dworach oraz szlakach turystycznych.

Więcej o atrakcjach związanych z naturą, techniką i historią – poniżej.

Święto Województwa Lubuskiego – Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X