LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Informacje turystyczne łączą siły [WIDEO]

Ścieżki rowerowe czy też rejsy po Odrze – to tylko niektóre atrakcje naszego regionu, które będą promowane dzięki połączeniu sił trzech informacji turystycznych. Mowa o Zielonej Górze, Nowej Soli oraz Sulechowie. Bo to właśnie te miasta w ramach Lubuskiego Trójmiasta postawiły na turystyczną współpracę. 

Będzie ona o tyle łatwiejsza, że działalność wszystkich trzech punktów zahacza o podobne tematy. Hubert Małyszczyk, szef zielonogórskiej Informacji Turystycznej wymienia tutaj chociażby kwestie winiarstwa oraz atrakcje dla dzieci.

Z czasem pewnie powinniśmy wspólnie rozmawiać – zarówno z Nową Solą, jak i Sulechowem,  o choćby wspólnych mapach rowerowych lub publikacjach. Bo turystów nie interesuje podział na gminy czy powiaty. Widzi produkt, dobrą ofertę i razem możemy lepiej przekazać to, co mamy wspólnego i pięknego. 

Jak podkreśla Łukasz Kozłowski z Centrum Informacji Turystycznej w Nowej Soli takie połączenie sił to szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony. Zarówno wspólnie, jak i indywidualnie.

Chcemy pokazać Lubuskie Trójmiasto z bardziej turystycznej strony. Pokazać, że się rozwijamy i mamy dużo ciekawych miejsc. Ponadto startujemy z sezonem Laguny, chcemy także to wypromować. 

A co daje od siebie Sulechów? O tym Marcin Stajkowski.

Trochę obiektów zabytkowych jest. Odnowiony zamek, coraz piękniejsza starówka. Tych punktów na pewno trochę się znajdzie. Do tego turystyka rowerowa dochodzi. 

Inauguracją współpracy było poniedziałkowe spotkanie w Zatoniu oraz zaproszenie do Nowej Soli.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X