LUBUSKIE:

Informacje o składkach w ZUS-ie – po raz ostatni na papierze

Wkrótce Zakład Ubezpieczeń Społecznych roześle listy do 80 tysięcy płatników składek w Lubuskiem. Będzie to informacja o wpłatach przekazanych na indywidualny rachunek składkowy w 2019 roku. Po raz ostatni zostanie udostępniona w formie papierowej.

Z listu przysłanego przez ZUS dowiemy się, czy na naszych kontach składkowych znajduje się nadpłata bądź niedopłata. Podane będzie również saldo rachunku na koniec roku. Dług można spłacić zwiększając bieżącą kwotę wpłaty, a nadpłatę – przeznaczyć na poczet kolejnych składek lub w razie wyższej kwoty wystąpić o jej zwrot.

Od przyszłego roku dane o składkach znajdą się na Platformie Usług Elektronicznych. Jest to strona, która umożliwia korzystanie z usług ZUS-u przez internet. Za jej pośrednictwem możemy na przykład przekazać dokumenty ubezpieczeniowe, umówić się na wizytę w oddziale instytucji czy złożyć wnioski o świadczenie „Rodzina 500+” lub „Dobry Start”. Do Platformy Usług Elektronicznych można się zalogować na trzy sposoby: poprzez tzw. profil zaufany, kwalifikowany podpis elektroniczny lub stronę internetową naszego banku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00