LUBUSKIE:

Ile kosztuje Wielkanoc? Sprawdzamy listę zakupów

Tego możemy dowiedzieć się z danych Lubuskiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze. Znalazły się tam ceny artykułów spożywczych nabywanych w okresie świąt.

Ceny detaliczne większości produktów wzrosły. Przykładowo w marcu bieżącego roku zapłaciliśmy więcej za kilogram mąki pszennej (2,43 zł, wzrost ceny o 3,4%) w porównaniu z tym samym miesiącem w roku poprzednim. Podrożał także tarty chrzan (2,67 zł za 200g – wzrost o 15,1%).

Spadły natomiast ceny mięsa wołowego i wieprzowego bez kości (kolejno 33,09 zł i 15,92 zł za kilogram).

Na stworzonej przez urząd „liście zakupów” widnieje także m.in. chleb pszenno-żytni, cukier, biała kiełbasa i oczywiście jajka.

Pełną infografikę o detalicznych cenach produktów prezentujemy niżej.

Download (PDF, 1.56MB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X