KULTURA:LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Halina Mlynkova wystąpi w Zielonej Górze

Stowarzyszenie Zdolni Do Wszystkiego organizuje kolejną edycje Lubuskiego Festiwalu Muzycznego. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Halina Młynkowa. Wspólnie z zielonogórskimi filharmonikami zaprezentują kompozycje z płyty “Film(l)ove” 

Koncerty festiwalowe zagoszczą w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli muzycy z całej Polski.

Główną ideą jest łączenie sztuk. Pokazanie czegoś pięknego, nowego i różnorodnego. Nasz festiwal to nie jest jedna formuła czy ta sama branża. Jesteśmy różnorodni. Są to koncerty muzyki filmowej czy koncerty w ramach filharmonicy dzieciom.

 

Michał Mogiła Dyrektor Artystyczny festiwalu zdradził w rozmowie z Radiem Index jak, to się stało że Halinka Mlynkowa pojawi się w Zielonej Górze.

Jeszcze w listopadzie podjedliśmy takie pierwsze próby negocjacyjne, żeby się spotkać w celu zrealizowania tego koncertu. Rozmawialiśmy z menadżerami, z ludźmi z jej teamu, wcześniej mieliśmy okazje wysłuchać jej płyty “Film(l)ove i doszliśmy do wniosku, że musimy to zrobić.

 

Na wspomnianej płycie znajdują się takie utwory jak: “Dwa Serduszka” z filmu “Zima Wojna”, “O sobie samym” czy “Ta Ostatnia Niedziela” Utworów w nowych aranżacjach posłuchamy 28.05 o godzinie 19:00 w Auli UZ

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00