AUDYCJE 96 FM:LUBUSKIE:TEATR

“Gusła” z zaproszeniem na French Festival Edinburgh [USŁYSZ TEATR]

Lubuski Teatr pracuję na pełnych obrotach przez ostatnie dwa tygodnie widzowie mogli oglądać spektakl “Gusła” Ten jest już marką samą w sobie oraz produktem jakim nasz teatr chwali się w całej Polsce.

W ostatnim czasie aktorzy grali także dla szkół, co bardzo cieszy aktorów LT zwłaszcza, że “Dziady” są z reguły maturalnym standardem. Za chwilę także zobaczymy filmową wersję spektaklu. Teraz “Gusła” dostały się na French Festival Edinburgh.

Są właściwie dwa takie najważniejsze festiwale teatralne w Awinionie i Edynburgu, więc mamy szanse tam pojechać, bo jesteśmy zaproszeni. Moglibyśmy grać w bardzo dobrym miejscu. W centrum, w teatrze. Tylko teraz pozostaje na to kwestia zebrania funduszy. Jednak tak to wygląda na festiwalu, że wszystko trzeba sobie opłacić samemu, więc tutaj teatr usilnie walczy o sponsorów i mamy nadzieje, że się uda. Bo to byłaby okazja jaka się nie zdarza. Może w sierpniu pojedziemy za granice

Mocno trzymamy kciuki, aby spektakl “Gusła” pojawił się na festiwalu. W ostatnim odcinku programu “Usłysz Teatr” z Joanną Koc rozmawialiśmy o feriach w teatrze oraz o “Słodkich Latach 20stych i 30stych”

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00