LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Gdzie znajdzie się Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy?

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze od lat mieści się przy ul. Dąbrówki. Obiekt jest dzierżawiony od miasta. Czy pozostanie w tym miejscu?

Umowa dzierżawy kończy się na początku przyszłego roku. Dyrektor ośrodka, Bożena Telec wystąpiła w tej sprawie na konferencji w urzędzie marszałkowskim. Apelowała o to do władz miasta.

Panie prezydencie, mam nadzieję, że pan weźmie pod uwagę, że ten budynek jest w centrum Zielonej Góry. Wpisuje się w strategię miasta. Jest to instytucja potrzebna, bo zajmuje się ochroną zdrowia pracujących. Również mieszkańcy Zielonej Góry korzystają z rehabilitacji. Myślę, że ze strony prezydenta zostanie podjęta dobra dla naszej instytucji decyzja.

Czy budynek mógłby zostać przekazany na własność ośrodka? Rada Społeczna WOMP zwróciła się o to z apelem do władz miasta. Mówi Ewa Jaske, przewodnicząca rady.

Uznaliśmy jako rada, że konieczne jest wystosowanie apelu do urzędu miasta, do rady miasta. W kwestii poparcia wszystkich starań, wniosków, korespondencji wysyłanej, w obliczu milczenia. Postanowiliśmy wzmocnić te działania i stąd ten apel, popierający wniosek jednostki, w kwestii przeniesienia własności budynku na rzecz WOMP-u.

Urząd Marszałkowski proponował zamianę budynków na obiekt przy ul. Chopina, w którym jest też hala sportowa. Do tematu będziemy jeszcze wracać.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X