LUBUSKIE:

Film i teatr znowu razem: rusza festiwal Kozzi-Cybulski-Wilhelmi

W najbliższym tygodniu odbędzie się 3. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru „Kozzi-Cybulski-Wilhelmi”. Tegoroczna edycja odbędzie się w Zielonej Górze, Żarach, Szprotawie i Pałacu w Wiechlicach. Festiwal ma na celu promowanie i nagradzanie polskich produkcji filmowych.

Gośćmi specjalnymi Kozzi Cybulski Wilhelmi będą m.in.: Wojciech Smarzowski, Ewa Błaszczyk, Joanna Brodzik, Agnieszka Mandat, Piotr Machalica, Jacek Fedorowicz oraz satyryk Krzysztof Daukszewicz. Ponadto odbędzie się także spotkanie w Salonie Poezji z aktorką Teresą Lipowską oraz krytykiem filmowym Łukaszem Maciejewskim.

Jedna grupa publiczności będzie zapewne chciała porozmawiać z Teresą Lipowską, jako kreującą rolę w serialu. Niektórzy będą chcieli sobie przypomnieć Jacka Fedorowicza czy Zbigniewa Cybulskiego, bo Jacek będzie mówił o tej postaci. Ale być może ktoś będzie chciał porozmawiać o tym, jak aktorka Agnieszka Mandat poradziła sobie z rolą w “Pokocie”. Myślę, że kino nieme też może być takim magnesemAndrzej Buck, dyrektor biblioteki Norwida

Tegoroczny festiwal rozpocznie koncert aktora filmowego i teatralnego Piotra Machalicy pt. Mój ulubiony Młynarski oraz pokaz ekranizacji powieści Bolesława Prusa z 1930 roku, niemego filmu Dusze w niewoli. Na festiwalu zostaną przyznane także nagrody Klaps 2017, m.in. dla reżysera najlepszego polskiego fabularnego filmu kina akcji.

Podczas wydarzenia obowiązują darmowe wejściówki, jednak na koncert Piotra Machalicy bilety trzeba już nabyć na stronie abilet.pl.

Wejściówki są bezpłatne, tylko trzeba je odebrać w bibliotece. Mają one charakter właściwie porządkowy – tylko po to, byśmy nie mogli zaprosić 200 osób, gdy do sali wchodzi 100. Poza koncertem Machalicy, który jest biletowany, wszystko inne jest bezpłatne. Anna Polus, zastępca dyrektora biblioteki

Festiwal uzupełni też szereg wydarzeń skierowanych do najmłodszych odbiorców, m.in. przedstawienia, warsztaty teatralne i warsztaty literacko-manualne. Impreza odbędzie się w dniach 12-16 lipca. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.festiwal.zgora.pl oraz na Facebooku.

 

autorzy: Przemysław Kozubaj, Mateusz Jamroz

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X