LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Filharmonia ma nowego dyrektora

Rafał Kłoczko od 1 września będzie dyrektorem Filharmonii Zielonogórskiej. Taką decyzję podjął zarząd województwa lubuskiego. Zastąpił na tym stanowisku przechodzącego na emeryturę Czesława Grabowskiego. 

Rafał Janusz Kłoczko pochodzi z Torunia. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie dyrygentury symfoniczno – operowej. W 2017 roku na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie uzyskał doktorat w zakresie dyrygentury. Odbył liczne staże dyrygenckie w renomowanych  placówkach europejskich, w tym w Wiener Staatsoper.

Zawodowo związany był między innymi z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Capella Gedanensis oraz Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie.

Wśród głównych założeń swojego Programu Funkcjonowania Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze wymienia powołanie Festiwalu im. Tadeusza Bairda, rozszerzenie działalności edukacyjnej i społecznej, uatrakcyjnienie oferty programowej przez jej duże zróżnicowanie i poszerzenie o operę i muzykę filmową.

Filharmonia „pod batutą” dyrektora Rafała Janusza Kłoczko obejmie swoją działalnością w sposób szczególny seniorów, młodzież, osoby niepełnosprawne i wykluczone społecznie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00