LUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:
Trending

E. Polak: gdyby nie samorządy, mielibyśmy Wuhan

– Pan wojewoda stara się przekonać cały świat, że jego ból jest lepszy niż mój – powiedziała w Rozmowie na 96 FM Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Politycznego sporu Urzędu Marszałkowskiego z Urzędem Wojewódzkim ciąg dalszy. W tle potyczki Elżbiety Polak z Władysławem Dajczakiem pojawiają się hasła znane także z ogólnopolskiej polityki. – Pan wojewoda walczy z ostrym cieniem mgły – powiedziała na naszej antenie lubuska marszałek.

Pan wojewoda stara się przekonać cały świata, że jego ból jest lepszy niż mój, a prawda jest taka, że wszyscy tak samo cierpimy przez koronawirusa. Myślę, że pan wojewoda i cały jego świat wciąż walczą z ostrym cieniem mgły, zamiast zająć się tym, co nam doskwiera.

Licytacja na to, kto bardziej pomaga w walce z koronawirusem trwa w najlepsze. Kto bardziej pomaga? Wojewoda czy marszałek? Polityczny spór zdaje się przybierać na sile.

To samorządy przekierowały bardzo duże środki finansowe i natychmiast pomogły. Gdyby nie samorządy, które przeznaczyły 1 miliard 250 mln zł, to mielibyśmy w Polsce Wuhan. Wiem, co mówię. Gdy błagałam, pisałam do rządu, to wtedy Główny Inspektor Sanitarny mówił naszym lubuskim parlamentarzystom, że Chiny są daleko.

Marszałek spór tłumaczy kampanią wyborczą przed wyborami prezydenckimi. Więcej w całej Rozmowie na 96 FM. Zobaczycie ją na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: