LUBUSKIE:

Dziś Powiatowy Dzień Organizacji Pożytku Publicznego. Mamy 9 liderów trzeciego sektora

Starostwo powiatu zielonogórskiego kontynuuje współpracę z organizacjami pozarządowymi. Plany zaprezentowano na I Powiatowym Dniu Organizacji Pożytku Publicznego.

Spotkanie miało dwa cele: zapowiedź utworzenia gminnych rad działalności pożytku publicznego na wzór rady powiatowej oraz poinformowanie o wstępnym etapie konkursu „Lider Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Zielonogórskiego”.

Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Zielonogórskiego to jedna z młodszych instytucji działających na rzecz trzeciego sektora. Władze powiatu przyznają, że przed jej utworzeniem współpraca z organizacjami pozarządowymi przebiegała trudniej.

Dariusz Wróblewski, starosta powiatu zielonogórskiego

Waldemar Kotlarski, wicestarosta

Radę tworzą przedstawiciele starostwa, rady powiatu i organizacji pozarządowych. Ma za zadanie budować porozumienie z samorządem. Dla trzeciego sektora przynosi to korzyść w postaci większego pola do działania.

Romualda Jarecka-Cieślak, przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Zielonogórskiego

Liderzy trzeciego sektora wyróżnieni przez powiat to m.in. Stowarzyszenie „Razem dla Wilkanowa” i Stowarzyszenie Miłośników Czarnej z siedzibą w Zaborze. Wiążą oni duże nadzieje z pomysłem utworzenia gminnych rad działalności pożytku publicznego. Oczekują, że dzięki temu uda się im uaktywnić mieszkańców.

Justyna Zakrzewska-Woźniak, prezes Stowarzyszenia Miłośników Czarnej

W powiecie zielonogórskim funkcjonują 232 organizacje pozarządowe. W tym roku otrzymały wsparcie władz w wysokości miliona 300 tysięcy złotych. Korzystają jednak także z innych źródeł finansowych, m.in. programu „Trampolina”. Realizuje go Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych.

Romuald Malinowski, prezes Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych

Przypomnijmy, że nagrody dla liderów organizacji pozarządowych zostaną wręczone 28 sierpnia na dożynkach powiatowo-gminnych w Zaborze.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X