LUBUSKIE:

Dyskusje o równości, cnotach niewieścich i edukacji – za nami XII Lubuski Kongres Kobiet

XII Lubuski Kongres Kobiet za nami. Głównymi tematami, wokół których toczyły się panele dyskusyjne, było życie po pandemii. Nie zabrakło też kilku słów o cnotach niewieścich oraz ich wpływie na wychowanie dziewczynek.

Na językach znalazły również oczekiwania społeczne, które ograniczają i dyskredytują kobiety oraz ich potencjał. Joannę Malon, dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Innowacji w Urzędzie Marszałkowskim ,a zarazem współorganizatorkę dotychczasowych Lubuskich Kongresów Kobiet, zapytaliśmy o ich wpływ na życie i świadomość kobiet.

Inicjatywy takie jak Kongres są bardzo istotne. Jednoczą kobiety i przypominają, że razem mogą więcej i że poprzez wspólne działanie mogą osiągnąć bardzo dużo. Ważne jest, żeby kobiety wymieniały się poglądami i miały wpływ na rzeczywistość, egzekwując swoje prawa.

Tradycyjnie już wisienką na torcie był pokaz mody. W role modelek weszły pracownice Urzędu Marszałkowskiego. Na wybiegu nie zabrakło również marszałek województwa, Elżbiety Anny Polak.  A zaprezentowane zostały stroje projektu Natalii Ślizowskiej. Co zaś było najważniejszym wnioskiem płynącym z tegorocznego Kongresu? Według Joanny Malon to pokazanie siły, jaką mają zjednoczone i pewne swoich możliwości kobiety.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: