LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Dwugłos Osos vs Kaliszuk: Budynek pasywny w Nowym Kisielinie

Czy w Nowym Kisielinie powstanie budynek pasywny? Pozwolenia na budowę nie wydał  prezydent Zielonej Góry, czego domaga się Urząd Marszałkowski. Ta sprawa wciąż nie ma ostatecznego finału, i nie wiadomo, czy coś się zmieni w tej sprawie. 

Przypomnijmy, samorząd chce postawić za 50 milionów złotych budynek, w którym mieściłyby się departamenty unijne oraz inkubator przedsiębiorczości i Centrum Ochrony Własności Intelektualnej. Prezydent wciąż nie wydał pozwolenia na budowę. – Bardzo mnie to dziwi – mówił Radiu Index posłanka Platformy Obywatelskiej Katarzyna Osos.

Środki już jedne zostały zwrócone, dlaczego jest sprzeciw wobec nowoczesnego ekologicznego budynku, w którym ludzie gdzieś musza pracować? Koszty będą się równoważyć, a środki są pozyskane z Unii Europejskiej, to dlaczego to utrudniać? Ja tego nie rozumiem. 

Wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk stwierdził, że wykonawca zna zdanie magistratu w tej sprawie.  – W tym momencie piłeczka jest po stronie Urzędu Marszałkowskiego – dodaje Kaliszuk.

Tam były zaplanowane trzy obiekty, pokazany był nam tylko jeden. Musieliśmy sprawdzić, czy miejsca na parkingi i drogi dojazdowe nie przekraczają pól hektara, bo jeśli tak, to musiałaby być kilkumiesięczna procedura środowiskowa. W ostatnim piśmie wykonawca wskazał, że nie przekracza pól hektara. Wierzę, że tak jest. Jeśli będzie miał wszystkie uzgodnienia, nie ma problemu, by takiego pozwolenia nie uzyskał. 

Zdaniem Kaliszuka zgoda na pozwolenie na budowę zostanie wydana niezwłocznie po tym, jak wykonawca spełni wszelkie formalności związane z budową dróg i parkingów.

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00