LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Drzonków mniej atrakcyjny?

Czy Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie może stracić na znaczeniu? Niestety, ale jest taka możliwość.

Wszystko przez bardzo realną groźbę wycofania z programu igrzysk olimpijskich pięcioboju nowoczesnego. Jeśli nawet ta dyscyplina się obroni, prawdopodobnie nie będzie miała w swoim “wachlarzu” jazdy konnej. A przecież konie to jedna z wizytówek ośrodka o czym mówi nam przewodniczący zarządu dzielnicy Nowe Miasto Sebastian Jagiełowicz.

Dla Drzonkowa może być to problem. Musimy przeciwdziałać, by ośrodek był wciąż tym centrum pięciobojowym. Po wycofaniu jazdy konnej dojdzie inna dyscyplina. Nie będą to pewnie rowery, ale tzw. “małpie gaje” i tu jesteśmy w stanie je wybudować.

 Jagiełowicz dodaje, że ośrodek będzie chciał poszerzać swoją ofertę sportową, by na ewentualnym wycofaniu jazdy konnej z pięcioboju, lub też całej dyscypliny z programu igrzysk, nie stracić.

Drzonków może stracić w tym aspekcie, dlatego chcemy od razu reagować i być pierwszym ośrodkiem w Europie, który takie zawody zorganizuje. (po wycofaniu jazdy konnej – przyp. red.)

Wycofanie jazdy konnej z pięcioboju oznacza, że ośrodek może przestać być tak atrakcyjny jak do tej pory. Nie ściągałby wtedy pięcioboistów z kraju i ze świata. Jeśli chodzi o pięciobój na igrzyskach olimpijskich, na pewno pozostanie on w programie podczas najbliższej imprezy w Paryżu w 2024 roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: