AZS:LUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Dreszczowiec przy Szafrana. Szczypiorniści z trzecią wygraną!

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach pierwszej ligi zanotowali szczypiorniści PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po dramatycznym meczu zielonogórzanie pokonali Real Astromal Leszno 24:23.

Nasz zespół źle wszedł w mecz przegrywając po kilku minutach 2:5 i 3:6. Później akademicy odrobili straty, wyszli nawet na prowadzenie 12:8. Ostatecznie, po pierwszej połowie na tablicy widniał rezultat 14:11. W drugiej części gry nasz zespól nadawał ton rywalizacji prowadząc różnicą trzech-czterech goli i miał mecz pod kontrolą. Na dziewięć minut przed końcem spotkania czerwoną kartkę ujrzał Hubert Kuliński. Od tego czasu gra AZS-u zaczęła się “sypać”, a leszczynianie doganiali miejscowych. Końcówka dramatyczna. Na szczęście nasi nie pozwolili sobie wydrzeć wygranej i zwyciężyli po raz trzeci w rozgrywkach.