LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Dodatki w czasie pandemii nie tylko dla medyków. Samorząd nagrodzi studentów

Studenci będą wspierać kadrę medyczną w szpitalu tymczasowym w Zielonej Górze. I podobnie jak personel, otrzymają wynagrodzenie za swoją pracę. Taką decyzję podjął zarząd województwa. Przeznaczył 350 tysięcy złotych na zwiększenie dotacji dla kierunku lekarskiego, właśnie z myślą o studentach, którzy pomagają w walce z pandemią.

Nagrody trafią do studentów w grudniu. Będą jednorazowe.

Dla studentów będą specjalne nagrody w grudniu, w podziękowaniu za to, co robią. Mam nadzieję, że będzie to też taka zachęta, by kontynuowali swoją misję, zgodnie z etyką lekarską byli przy łóżkach osób najbardziej potrzebujących.

To nie jedyna możliwość wynagradzania studentów kierunków medycznych. Obecnie prawie 200 osób pobiera stypendia przyznawane przez samorząd. To nie tylko studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale także żacy z innych uczelni, którzy chcą pracować w lubuskich szpitalach.

Studenci medycyny otrzymują stypendia w wysokości 2 tysiące złotych miesięcznie. Od ubiegłego roku samorząd wojewódzki przyznaje stypendia pielęgniarskie w wysokości 1200 złotych miesięcznie.

Na stypendia dla studentów kierunków medycznych samorząd przeznaczył już ponad 1,5 miliona złotych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X