LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Długi weekend na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Przed nami kolejny w tym roku długi weekend. Wiele osób spędzi ten czas wyjazdowo. I tutaj pojawia się apel ze strony policji – bądźmy ostrożni. Prośba skierowana głównie do kierowców, którzy to muszą pamiętać o kilku podstawowych zasadach, jeszcze zanim wsiądą za kółko. 

Na początek warto przygotować auto, przed każdą dłuższą lub krótszą wycieczką. Chodzi przede wszystkim o stan techniczny pojazdu. Mówi nadkom. Katarzyna Świerkowska – Teska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zielonej Górze.

Przede wszystkim sprawdźmy te elementy, które mają na bezpieczeństwo. Sprawdźmy światła, płyny. Do tego bardzo ważne jest wyposażenie obowiązkowe, czyli trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. 

Inne wyposażenie obowiązkowe może być jednak za granicą. Dlatego też wybierając się autem poza Polskę, warto zapoznać się z obowiązującymi tam zasadami. W niektórych krajach wymagane są choćby kamizelki odblaskowe. Bardzo ważne są także dokumenty i je również warto sprawdzić.

Tych dokumentów nie musimy posiadać podczas kontroli. Zawarte są jednak w nich bardzo ważne informacje. Między innymi termin przeglądu technicznego lub ubezpieczenia. 

Policjanci apelują również o zaplanowanie całej trasy. W tym przystanków. I jak zawsze – mundurowi przypominają o dostosowaniu prędkości jazdy do przepisów, terenu i warunków atmosferycznych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00