HOTKSIĄŻKA:KULTURA:LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Dla kogo Lubuskie Wawrzyny 2020? Uroczysta gala o 18:00

Już dziś poznamy laureatów Lubuskich Wawrzynów 2020. Dowiemy się także, kto otrzyma srebrne pióro w poszczególnych kategoriach: literackiej – proza i poezja, naukowej i dziennikarskiej.

Uroczysta Gala z udziałem twórców rozpocznie się o 18:00. Tym razem, z uwagi na pandemię, bez udziału publiczności. – To jest wydarzenie, na który czeka się cały rok – mówi Anna Urbańska, specjalistka ds. public relations naszej książnicy, którą pytamy o ostatnie przygotowania do wydarzenia.

Ten finał Lubuskich Wawrzynów odbywa się wyjątkowo, bowiem wyłącznie w formie online. Oczywiście, że czekamy. W tej chwili jest bardzo dużo pracy do gali, podczas której poznamy laureatów.

Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na fanpage’u biblioteki na Facebooku. Wawrzyn Dziennikarski zostanie przyznany po raz ósmy, naukowy trafi do zwycięzcy po raz szesnasty, ale najdłuższą historię ma ten literacki. To już 27. edycja.

W ramach Wawrzynu Literackiego mamy dwie podkategorie: prozę i poezję. Trzymamy kciuki za wszystkich nominowanych. Pozostaje nutka tajemnicy, bo nie wiemy, komu przypadną w udziale główne nagrody.

Dodajmy, że w tym roku wpłynęło na konkurs 71 prac. Link do transmisji znajdziecie poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: